בְּלוֹג

10 הדיברות לעצמאית

אני אוהבת רשימות. מאוד.
הן עושות לי סדר בראש ועוזרות לי להתמקד – אז לכבוד חג שבועות (עשרת הדיברות וזה) החלטתי ליצור רשימה של 10 הדיברות לעצמאיות.
כן, אני יודעת, כבר כתבתי בעבר 11 טיפים לעצמאיות (זה רק מחזק את אהבתי לרשימות) אבל הפעם הרשימה היא קצת אחרת.
היא אחרת כי אני קצת אחרת, היא אחרת כי היא כוללת תובנות מתהליכים אישיים ומקצועיים שאני עברתי והעברתי הלאה למתאמנות וללקוחות שלי.

10 הדיברות לעצמאית שריכזתי בשבילך כאן:

1. תגדירי מטרות ברורות

קביעת מטרות משמעותית להצלחה שלך, המטרות שתקבעי יעזרו לך להבין לאן את הולכת בעצם, איך למקד את העשיה שלך ובמה להשקיע?
אני מציעה לקבוע מטרות לטווח קצר – לדוגמה: הגדלת כמות הלקוחות ב 10% תוך שלושה חודשים) ומטרות לטווח ארוך יותר – לדוגמה: הקמת סניף נוסף לחנות שלך תוך שנתיים.
יש הרבה דרכים לקביעת מטרות ואני לא חושבת שאפשר להכניס את הדרך לתוך תבנית כי מדובר במשהו מאוד אישי ומשתנה ועדיין, אני מתחברת מאוד למודל SMART לקביעת מטרות. כתבתי עליו בהרחבה כאן.

2. תגדירי מטרות ברורות

תפסיקי להיבהל ותבני לך אחת שכוללת חוזקות, חולשות, הזדמנויות ואיומים (SWOT) וגם תוכנית פעולה מפורטת. תוכנית כזו תעזור לך למפות את הדרך, להבין איפה את עומדת ולהתכונן לכל תרחיש.

3. תנהלי את הזמן שלך

כדי לנהל את הזמן שלך בצורה אפקטיבית את צריכה לתכנן.
תשתמשי בכל מה שעוזר לך: יומנים דיגיטאליים, יומנים פיזיים, פלאנרים (אני מכורה!) כדי לסדר את היום שלך. שלבי בלו”ז שלך זמני עבודה ולא פחות חשוב זמנים להפסקה שיעזרו לך להישאר ממוקדת ולשפר פרודוקטיביות.

4. תלמדי מטעויות

כל טעות היא הזדמנות לצמיחה וללמידה. טעית? תביני מה קרה, תנתחי את המצב שלב אחרי שלב ותביני מה לעשות אחרת מעכשיו ואיך לשפר. כדאי להתייעץ עם מישהו חיצוני שיביא נקודת מבט אחרת ויעזור לך להבין את מה שאת אולי לא רואה או מבינה כרגע. פגישת המיקוד שלי נועדה בדיוק בשביל זה.

5. תשקיעי בשיווק

תבססי את המותג שאת בעזרת שיווק לאורך זמן. אני ממליצה לפתח אסטרטגיית שיווק שכוללת: תכנים ברשתות חברתיות, קמפיינים ממומנים, תכנים בבלוג, רשימת תפוצה וניוזלטרים. השתמשתי בכלים כמו Google Analytics כדי למדוד את הביצועים שלך ולשפר אותם.

תחקרי את קהל היעד שלך, תבני קהילה ותתאימי את המסרים שלך אליהם.

ההשקעה בשיווק הכרחית וחשובה לעסקים בכל השלבים. אל תהססי להשקיע גם בו.

6. טפחי רשת קשרים

כן, זה גם דורש השקעה ולא תמיד מתחשק לנו כי זה דורש מאיתנו לצאת מאיזור הנוחות.

השתתפי באירועים מקצועיים, קבוצות נטוורקינג, מפגשי קהילה וובינרים. שתפי פעולה עם קולגות שמרי על קשר עם עמיתים דרך LinkedIn ורשתות חברתיות נוספות. שתפי פעולה עם אחרים, הציעי עזרה ותבני קשרים המבוססים על אמון והדדיות. תרחיבי וטפחי את רשת הקשרים שלך, לא תאמיני כמה ההשקעה הזאת מתגמלת בסופו של דבר.

7. תקשיבי ללקוחות

תתחילי מלהבין מי הלקוחות שלך (אם עדיין לא עשית את זה בשלב התוכנית העסקית והשיווק)  קבלי משוב, תשאלי שאלות, תביני מה הם צריכים ורוצים ממך ותוכלי לשפר את המוצרים והשירותים שלך בהתאם.  לקוחות מרוצים יחזרו וגם ימליצו עליך לאחרים, את רק צריכה לשאול ולהיות פתוחה לקבל תשובות אמיתיות.

8. תסתכלי למספרים בעיניים

תביני מה קורה בעסק שלך, תבני לעסק שלך תקציב שנתי מפורט, תעקבי אחרי ההכנסות וההוצאות שלך, תשמרי על רזרבות לימים גשומים ומצבי חרום (היוש קורונה ומלחמה והוצאות. קחי ייעוץ מקצועי, תעבדי עם רו”ח ותביני מה קורה עם הכסף שלך.

9. תמשיכי ללמוד

התפתחות אישית ומקצועית היא תהליך מתמשך. קחי קורסים – פיזיים ואונליין, תקראי- ספרות מקצועית, עיון, השראה והתפתחות. תירשמי לסדנאות וכנסים, תעקבי אחרי טרנדים ומגמות בשוק שלך, תתאימי את עצמך לשינויים ותתקדמי.

10. תדאגי לעצמך

את זה העסק וחשוב שתזכרי את זה ותאזני בין העבודה לחיים האישיים כדי למנוע שחיקה ולהגביר מוטיבציה. תקבעי גבולות ברורים בין הזמן האישי לזמן העבודה, קחי חופשות מתוכננות ודאגי לפעילות גופנית ותזונה נכונה. תעשי מה שעושה לך טוב ועוזר לך להתמלא כדי לשמר את האנרגיה שלך.

בעיקר תזכרי שעצמאות היא התפתחות אישית הכי גדולה ומשמעותית שתעברי בחייך וזו הזדמנות משמעותית עבורך להפוך לגרסה טובה יותר שלך. אז תהני מהדרך.

ואם את צריכה או רוצה מישהי שתתן לך יד ותעזור לך בכל אחד מהסעיפים שלמעלה, בואי נדבר, נכיר ונבין אם זה יכול לעבוד לנו.

בהצלחה,

אביבית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מכאן מצטרפים
לעולם המלים שלי

טיפים, כלים, עדכונים וים השראה
אצלך במייל

* מבטיחה לא להציף במיילים

דילוג לתוכן